Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
soczewki
Witajcie, czy Ktoś z miasteników ma przy okazji wadę wzroku i nosi soczewki kontaktowe? Pytam, bo od jakiegoś czasu myślę o ich zakupieniu (mam - 0,75) ale boję się czy one dodatkowo nie obciążają oczu... choruję na miastenię już od 13 lat i od 2-3 lat moje oczy, choć mam wersję ogólną Wink męczą się najszybciej - już w połowie dnia robią się czerwone, szczypią, nawet jeśli fizycznie czuję się nie najgorzej. Macie jakieś doświadczenia, porady w tej kwestii?
Pozdr
Odpowiedz
Z soczewkami w miastenii jest problem, także wtedy, gdy występuje podwójne widzenie - mnie Śp. dr Strugalska odradzała. Zostałam przy okularach, chociaż mam dużą wadę, też krótkowzrocznosć. Soczewka, chociażby była najmiększa, podraznia oko, to zawsze jest cialo obce. Stosujesz krople nawilżajace?
Odpowiedz
(24-09-2015, 20:11 )Marilyn napisał(a):  Stosujesz krople nawilżajace?

Stosowalam przed jakis czas ale Nic to nie dawalo Sad
Odpowiedz
Witam. Pierwszy raz dołączam się do dyskusji na tym forum.
Jestem "świeżym" miastenikiem, bo dopiero od lutego tego roku. Ale soczewki noszę od wielu lat. Mam miastenię oczną. Soczewki noszę w zasadzie cały czas, z przerwą ma 2 pobyty w szpitalu oraz na okres, gdy miałem dwojenie widzenia (przed diagnozą). Nie mam z soczewkami żadnych problemów. Mam bardzo dużą różnicę w wadzie wzroku: jedno oko -4, drugie -18. Żaden z neurologów ani okulistka nie widzieli żadnych przeciwwskazań do noszenia soczewek, o ile objawy oczne nie są nasilone. A ja okulary zakładam naprawdę rzadko (przez ostatnie dwa miesiące nie używałem ich wcale). Ważne jest obserwować, jak oczy reagują, by ich nie przemęczyć ani nie zaszkodzić.
Podsumowując: reguły nie ma, ale dobry okulista doradzi na podstawie tego, co mu opiszesz o Twoich oczach.
Pozdrawiam serdecznie.

(Wysłane z komórki za pomocą Tapatalk)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości