Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta N+
Czy aby otrzymać kartę N+ trzeba być mieszkańcem Warszawy?
Miastenia.Uczę się żyć na nowo. Tongue
[Obrazek: images1ay.jpg]
Odpowiedz
Powiem Ci załatwiałam ale nie wiem jak to jest Smile mam karte N+ (warszawska ) a mieszkańcem stolicy nie jestem Smile bo mieszkam ok 25 km. od warszawy -Radzymin. Wydaje mi się że, to jest chyba też od województwa (dawne warszawskie ) teraz ,,może,, mazowieckie. Ja swoją załatwiałam w Zarząd Dróg Miejskich: ul. Chmielna 120. ( a placówek jest chyba 5 gdzie można załatwić). Dobrze by było zadzwonić i u samego źródła zaczerpnąć informacji Smile
Odpowiedz
Na stronie na ten temat nie ma nic ale mam podobną sytuację do twojej wiec mnie chyba też dotyczy.Smile dzieki Jolu za odpowiedź Smile

(24-03-2015, 09:55 )yolanda napisał(a):  Powiem Ci załatwiałam ale nie wiem jak to jest Smile mam karte N+ (warszawska ) a mieszkańcem stolicy nie jestem Smile bo mieszkam ok 25 km. od warszawy -Radzymin. Wydaje mi się  że, to jest chyba też od województwa (dawne warszawskie ) teraz ,,może,, mazowieckie. Ja swoją załatwiałam w Zarząd Dróg Miejskich: ul. Chmielna 120. ( a placówek jest chyba 5  gdzie można załatwić).  Dobrze by było zadzwonić i u samego źródła zaczerpnąć informacji Smile
Odpowiedz
Nie wydaje mi się, aby wydanie karty parkingowej N+ było uzależnione od miejsca zamieszkania
Poniżej podaje link, może się przyda Smile

http://www.zdm.waw.pl/fileadmin/user_upload/dokumenty/karty_uslug/Wydzial_Parkowania/20140603/Karta%20uslug%20-%20Karta%20N%2B.doc

Pozdrawiam,
Odpowiedz
Adam Smile zadzwoniłam do nich i nie trzeba być jednak mieszkańcem warszawy, ani mieszkać w pobliżu Smile a w linku od Margaretka1973 powyżej znajdziesz informację jakie dokumenty Ci potrzebne Smile POWODZENIA
Odpowiedz
Na razie złożyłem wniosek o kartę i czekam do 30 dni. Także mam czas na zapoznanie się z tym co mi potrzeba. Nie rozumiem tylko jednego:

-w przypadku innego niż znaczny stopień niepełnosprawności, która powoduje istotne trudności w samodzielnym poruszaniu się:
d) orzeczenie Komisji Lekarskiej o zaliczeniu do II lub III grupy inwalidzkiej,
e) orzeczenie o niepełnosprawności albo o umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności wydane przez zespół orzekający,
f) orzeczenie Lekarza Orzecznika ZUS o stopniu niezdolności do pracy,
a także zaświadczenie lekarskie wydane przez właściwego lekarza specjalistę stwierdzające występowanie istotnych trudności w samodzielnym poruszaniu się – w przypadku jeżeli treść orzeczenia, o których mowa w punktach d, e i f nie pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, czy orzeczona niepełnosprawność powoduje istotne trudności w samodzielnym poruszaniu się,
oraz inne dokumenty potwierdzające dane i informacje wynikające z wniosku.

Jak mam to odgadnąć czy to co jest napisane jest wystarczające - poza tym mam kartę parkingową czyli orzeczona niepełnosprawność powoduje istotne trudności w samodzielnym poruszaniu się
Odpowiedz
jeśli jest stopień umiarkowany i spełniasz punkt 9 (prawo o ruchu drogowym ) to jeszcze w uzasadnieniu powinien być wpis "znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się" i to wtedy wystarcza, wszystko jest ok. Smile ale podobno nie wszyscy taki mają Sad i tu pojawia się problem, więc dodatkowo żądają zaświadczenia od lekarza specjalisty (np. neurologa w naszym przypadku ) taki problem w poruszaniu istnieje. Wcześniej na FB gdzieś czytałam że koleżanka otrzymała stopień umiarkowany ,punkt 9 spełnia a karty nie dostała bo nie było tego w uzasadnieniu ???? to jest nasza Polska rzeczywistość .....!!!!!
Odpowiedz
oczywiście w moim przypadku w orzeczeniu takiego opisu nie ma. Czyli mam dostarczyć dodatkowo zaświadczenie od lekarza neurologa. Jolu mi Pani doktor na orzeczeniu powiedziała ,że dostanę kartę i wniosek przyjęty mam odebrać ją za 3 tyg. Fakt - tam składałem aktualną opinię od lekarza specjalisty gdzie napisał ze znacznie utrudnia chodzenie i codzienną egzystencje. Ale do karty N+ muszę mieć nowe bo te ważna jest tylko m-c.
Odpowiedz
Adam,
Jeśli nie masz w orzeczeniu zapisu "znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się" to faktycznie powinieneś mieć zaświadczenie od lekarza specjalisty.
Chociaż logiczne jest, że zgodnie z nowymi przepisami nie otrzymałbyś karty parkingowej, gdyby nie zaistniała powyższa przesłanka.
Tylko, czy u naszych urzędników funkcjonuje coś takiego jak logika ...
Jak czytam te różne przepisy prawne, a także "interpretacje" to jedyne co mi się nasuwa to ... obłęd.
Odpowiedz
Do karty N+ nie przywiązują wagi do daty w zaświadczeniu, oby tylko było, oni musza mieć podkładkę- papierek. Ja jak składałam to miałam zaświadczenie wystawione ok 9 miesięcy wcześniej. Adam z kartą N+ nie robią takich problemów, tam jest prościej Smile
To prawda Małgosiu urzędnicy i przepisy jedna wielka paranoja !!!!!szkoda gadać :/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości